Pamięć wewnętrzna
Stan wizualny
Stan baterii
Przekątna ekranu
Pojemność baterii
Rozdzielczość ekranu
iPhone 6S został wprowadzony przez Apple na rynek we wrześniu 2015 roku. To jeden z najbardziej popularnych smartfonów Apple'a o klasycznym designie i interesującej specyfikacji. Jeśli rozważasz zakup odnowionego urządzenia od Apple z serii 6S - sprawdź, dlaczego ten smartfon to dobra opcja dla Ciebie!
iPhone 6S w podstawowej wersji ma 4,7-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 1334 × 750 pikseli.
Model z 2015/16 roku napędzany jest przez 64-bitowy chip Apple A9, który zapewnia wydajność i szybkość działania.
Telefon wyposażony jest w aparat główny o rozdzielczości 12 MP z możliwością nagrywania wideo w jakości 4K. Dodatkowo posiada aparat przedni o rozdzielczości 5 MP.
iPhone 6S wprowadził funkcję 3D Touch, która pozwalała na interakcję z urządzeniem poprzez różne poziomy nacisku na ekran. To rozwiązanie, z którego Apple już na ten moment nie korzysta, dlatego zdecydowanie warto to dodać jako wyróżnik iPhone serii 6s – odnowione smartfony z tej serii mogą Cię pozytywnie zaskoczyć.
iPhone 6S wizualnie przypominał poprzednią serię 6, ale został wykonany z nowego, wytrzymalszego stopu aluminium. Jak widać, Apple od dawna dopracowuje swoje modele pod kątem trwałości.
W momencie premiery iPhone serii 6S działał na iOS 9, ale otrzymał wiele aktualizacji systemu operacyjnego do najnowszej wersji dostępnej w momencie użytkowania (np. iOS 10, 11), z której korzystają nowsze serie smartfonów - na przykład iPhone serii X.
Smartfony od Apple z serii 6S to odnowione urządzenia oferujące wideorozmowy FaceTime w sieciach Wi‑Fi lub komórkowych. Poza tym warto wymienić rozmowy audio, audio FaceTime, voice over LTE czy Wi‑Fi calling.
Apple określa żywotność swojego telefonu na podstawie różnych działań. Według producenta czas działania baterii na jednym ładowaniu to:
Wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewnia długą pracę baterii, a ładowanie jest bardzo proste – wystarczy mieć dedykowany zasilacz i podłączyć go do prądu lub podpiąć do komputera za pomocą przewodu USB.