Darmowa dostawa 24h
Darmowy zwrot do 14 dni
Kup teraz zapłać za 30 dni

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na PC?

   11/24/2021 11:00:00
Jak zgrać zdjęcia z iPhone na PC?

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na PC?

Urządzenia działające pod kontrolą iOS (m.in. iPhone czy iPad) jeszcze do niedawna kojarzone były z mozolnymi procedurami, zanim w końcu udało się przesłać zapisane w ich pamięci zdjęcia i filmy do komputera, zwłaszcza z Windowsem. Od tego czasu jednak Apple włożyło sporo wysiłku, by uprościć cały ten proces, jak również synchronizację pomiędzy komputerem i iPhone, w rezultacie czego jest to proste i całkiem intuicyjne.    

Z wykorzystaniem iCloud   

Dostęp do plików i danych synchronizowanych z chmurą iCloud można uzyskać z dowolnego urządzenia – poprzez witrynę iCloud.com (nawet jeśli korzystasz z konkurencyjnego systemu operacyjnego) oraz bezpośrednio z urządzeń ze stajni Apple. Korzystając z aplikacji Zdjęcia iCloud, nie ma potrzeby nawet wykonywać jakiejkolwiek synchronizacji – wszystko dzieje się zupełnie w tle, a nowe zdjęcia pojawiają się automatycznie na wszystkich urządzeniach. Możesz wybrać, czy zdjęcia mają być przesyłane na chmurę z zachowaniem oryginalnej rozdzielczości, czy skompresowane – tak, by szybciej się synchronizowały i zajmowały mniej przestrzeni dyskowej.    

Samodzielne importowanie zdjęć na komputer    

Nie każdy właściciel urządzenia działającego pod kontrolą iOS chce dopłacać do dodatkowej przestrzeni dyskowej (a darmowe 5 GB na zbyt wiele nie wystarcza), dlatego nie maleje zainteresowanie zgrywaniem zdjęć i multimediów kablem na komputer. Jeśli jest to Mac, to będzie to wyjątkowo łatwe, po prostu wystarczy podłączyć kabel do smartfona, otworzyć aplikację Zdjęcia w komputerze i z kolumny wyświetlającej się po lewej stronie wybrać swoje urządzenie. Następnie pojawią się wszystkie zdjęcia w kolejności chronologicznej, a na górze opcja zatytułowana Importuj wszystkie nowe zdjęcia (okienko może pojawić się również automatycznie). Jeśli łączysz urządzenia ze sobą po raz pierwszy (i w niektórych innych sytuacjach) może pojawić się monit o zaufanie urządzeniu, który trzeba będzie zaakceptować, odblokowując telefon przy użyciu kodu. Pozostaje tylko wybrać, gdzie mają być zapisane zdjęcia i czy chcesz zgrać wszystkie nowe, czy tylko te, które zaznaczyłeś.    

W przypadku komputerów działających pod kontrolą Windowsa cały proces jest dość podobny, z tym że będziesz musiał skorzystać z programu iTunes. Po podłączeniu urządzenia wyświetli się monit o zaufanie komputerowi i odblokowanie iPhone’a, korzystając ze swojego kodu (mogą to być również dwa niezależne od siebie kroki). Aby automatycznie zaimportować wszystkie zdjęcia, trzeba będzie jeszcze na komputerze otworzyć aplikację Zdjęcia i następnie wybrać opcję Importuj i Z urządzenia USB. Pojawi się jeszcze kilka instrukcji, których wskazania trzeba będzie uwzględnić. Gotowe!    

To naprawdę proste!    

Czasy, kiedy synchronizacja pomiędzy iPhone i komputerem była kłopotliwa, na szczęście bezpowrotnie minęły. Dzisiaj zgrywanie zdjęć i innych multimediów na komputer – z dowolnym systemem operacyjnym – jest łatwe i szybkie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wykonać tę czynność poprzez iCloud, czy po łącząc kablem oba urządzenia.

Comments

Log in or register to post comments
mail-icon
Produkt dodany do ulubionych