Darmowa dostawa 24h
Darmowy zwrot do 14 dni
Kup teraz zapłać za 30 dni

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone?

   11/23/2021 19:00:00
Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone?

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone?

Sprzedajesz swojego iPhone’a? Zauważasz, że nie działa jak dawniej i chciałbyś go odświeżyć?  Może coś namieszałeś w ustawieniach i nie masz pomysłu, jak to naprawić? W każdej z tych sytuacji pomocne może się okazać przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych, któremu może (choć nie musi) towarzyszyć wymazanie wszystkich danych. Jak się za to zabrać?    

Przywracanie ustawień fabrycznych w iPhone krok po kroku   

Warto pamiętać, że przywracanie ustawień fabrycznych może wiązać się z utratą wszystkich zapisanych na urządzeniu danych – jeśli wybierzesz taką opcję – dlatego ostrożnie wykonuj kolejne kroki.    

Jeśli Twój smartfon działa i masz dostęp do menu, to najłatwiej będzie przywrócić je do ustawień fabrycznych z poziomu urządzenia. W tym celu wystarczy wybrać w menu opcję Ustawienia, następnie Ogólne i znaleźć zakładkę o nazwie Przenieś zawartość lub wyzeruj iPhone’a (pod koniec listy). Po zaznaczeniu opcji Wyzeruj, pojawi się pytanie o to, jaką zawartość chcemy usunąć – mamy tu do wyboru kilka opcji:    

Wymaż zawartość i ustawienia – to opcja, która usunie z Twojego telefonu wszystkie dane (zdjęcia, muzykę, filmy, etc.) oraz ustawienia i wyloguje je ze wszystkich kont. Po ponownym uruchomieniu, Twój iPhone będzie gotowy do sprzedaży lub podarowania komuś innemu – żadne prywatne dane nie zostaną zachowane na urządzeniu.    

Wszystkie ustawienia – zachowa wszystkie dane i multimedia, ale wymaże i zresetuje wszystkie ustawienia (sieci, klawiatury, lokalizacji, prywatności, Apple Pay czy ekranu początkowego). To dobra opcja, gdy np. zmieniłeś coś w ustawieniach i nie potrafisz przywrócić telefonowi poprzednich konfiguracji lub gdy masz wrażenie, że z jakiegoś powodu działa wolniej niż dawniej.    

Ustawienia sieciowe – całkowicie resetuje wszystkie ustawienia dotyczące łączności z internetem. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz dostępu do mobilnych danych, to taki reset najprawdopodobniej pomoże na nowo nawiązać poprawne połączenie.    

Dostępne są jeszcze trzy opcje: słownik klawiatury, ekran początkowy i dane lokalizacji/prywatności, resetujące te poszczególne ustawienia.    

Co zrobić, jeśli urządzenie nie funkcjonuje prawidłowo?   

Nawet jeśli z jakichś powodów Twój iPhone nie funkcjonuje prawidłowo, możliwe jest jego zresetowanie i ponowne wgranie oprogramowania, co w wielu przypadkach okazuje się sposobem na przywrócenie go do życia. W tym celu będziesz potrzebował komputera z programem iTunes i niestety stracisz wszystkie zapisane w urządzeniu informacje.    

Wykorzystanie tego narzędzia jest dość proste – wystarczy uruchomić iTunes, a następnie podłączyć smartfon kablem do komputera. Po jego wykryciu w prawym górnym rogu pojawi się ikonka telefonu, po której kliknięciu wyświetli się więcej informacji na temat jego stanu i automatycznie zaproponowana zostanie opcja przywrócenia urządzenia. Kilka kliknięć później rozpocznie się proces ściągania najnowszej wersji oprogramowania i przywracania urządzenia. 

Comments

Log in or register to post comments
mail-icon
Produkt dodany do ulubionych