Darmowa dostawa 24h
Darmowy zwrot do 14 dni
Kup teraz zapłać za 30 dni

Jak przenieść dane z androida na iphone?

   11/23/2021 17:35:54
Jak przenieść dane z androida na iphone?

Jak przenieść dane z androida na iphone?

Zakup smartfona wzbudza w większości z nas niemałe emocje. Podekscytowaniu towarzyszy zazwyczaj chęć jak najszybszego wypróbowania w praktyce możliwości i funkcji nowego urządzenia. Czym prędzej przekładamy więc kartę SIM, włączamy urządzenie i… okazuje się, że nie mamy kontaktów, multimediów czy aplikacji. Pół biedy, jeśli oba telefony działały pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego – wówczas z pomocą przychodzi konto Google lub iCloud. Jak jednak poradzić sobie, przechodząc z Androida na iPhone?

Najłatwiejsze rozwiązanie – przenieś do iOS 

W trosce o swoich klientów Apple postanowiło stworzyć niewielką i łatwą w obsłudze aplikację o nazwie Przenieś do iOS (lub Move to iOS). Wystarczy uprzednio pobrać ją ze sklepu Play na urządzenie z Androidem, udzielić odpowiednich uprawnień i w momencie konfiguracji smartfona z iOS, w karcie aplikacje i dane zaznaczyć opcję Przenieś dane z Androida. W tym momencie zacznie się wyszukiwanie przez WI-FI Twojego dotychczasowego telefonu. By udało się połączyć, oba smartfony muszą być połączone z tą samą siecią i podłączone do zasilania. Na urządzeniu z Androidem musisz mieć ponadto uruchomioną aplikację Przenieś do iOS i zaakceptować jej warunki korzystania. Na nowym telefonie po kliknięciu Dalej pojawi się 6- lub 10-cyfrowy kod, który trzeba wprowadzić na urządzenie z Androidem. Następnie wyświetlone na nim zostanie zapytanie o połączenie z nową siecią i po naciśnięciu Połącz pojawi się lista, z której można wybrać, co dokładnie ma być przeniesione – kontakty, wiadomości, zdjęcia i wideo, pliki i foldery, zakładki w przeglądarce, kalendarze, konta pocztowe, a nawet ustawienia wyświetlacza i dostępności. Dodatkowo można przenieść aplikacje – o ile są darmowe i występują w sklepach dla obu systemów.    

Wady? Wbudowana aplikacja nie przeniesie muzyki, książek czy plików PDF, a także archiwum komunikatora Whatsapp – to już będziemy musieli zrobić ręcznie. Ponadto można ją wykorzystać wyłącznie podczas konfiguracji urządzenia z iOS. Jeśli więc pospieszyłeś się z ustawieniami początkowymi iPhone’a, to jedyną opcją pozostaje ponowne zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych. Nie zawsze mamy na to ochotę. Na szczęście są inne rozwiązania.    

Jak przenieść dane na już skonfigurowanego iPhone’a?    

Tu już nie będzie tak sprawnie, nie mamy bowiem do dyspozycji żadnego dedykowanego programu. Trzeba będzie wykorzystać rozwiązanie firmy trzeciej. Najłatwiej będzie skorzystać z dysku Google – instalując go na iPhone i logując się na koncie dotychczasowo wykorzystywanym na urządzeniu z Androidem. W ten sposób po udzieleniu stosownych uprawnień na nowe urządzenie przeniesione zostaną kontakty, wpisy w kalendarzu, maile i wiadomości. Niestety, użytkownicy darmowego konta raczej nie przeniosą w ten sposób wszystkich zdjęć, filmów czy muzyki – do dyspozycji za darmo jest 15 GB przestrzeni dyskowej. Również aplikacje trzeba będzie instalować ręcznie ze sklepu Apple.   

A co z Whatsappem?    

Whatsapp, czyli obok Messengera jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, nie przenosi automatycznie wiadomości i multimediów po zainstalowaniu na nowym urządzeniu. Facebook, czyli właściciel komunikatora zapowiada, że wkrótce pojawi się stosowna aktualizacja wprowadzająca wspomnianą funkcjonalność. Jednak póki to nie nastąpi, konieczne będzie korzystanie z aplikacji firm trzecich, bądź ręczne archiwizowanie historii i przesyłanie do nowego urządzenia, np. przez chmurę bądź mailem. W gruncie rzeczy to jeden z najbardziej skomplikowanych elementów podczas przenosin danych na nowe urządzenie.

Comments

Log in or register to post comments
mail-icon
Produkt dodany do ulubionych