Darmowa dostawa 24h
Darmowy zwrot do 14 dni
Kup teraz zapłać za 30 dni

Czy warto zainwestować w telefon refabrykowany?

   11/23/2021 16:00:00
Czy warto zainwestować w telefon refabrykowany?

Czy warto zainwestować w telefon refabrykowany?

Telefon refabrykowany - czy zawsze oznacza używany?

Urządzenia refabrykowane, często określane jako "refurby" (od angielskiego słowa refurbished), to sprzęt, który został zwrócony do sklepu z powodu wady lub przez wykorzystanie prawa odstąpienia od umowy, a następnie ponownie wprowadzony do sprzedaży.    

Co to znaczy? Wybierając telefon refabrykowany możesz trafić nawet na modele, które poprzednio nie były używane, a jedynie oddane ze względu na zmianę decyzji klienta, gwarantowaną przez prawo konsumenckie podczas zakupów internetowych. W przypadku wadliwego urządzenia, producent lub dystrybutor najpierw odnawia produkt, aby wystawić go po niższej cenie pod nazwą refurbished. Takie telefony są tańsze od nowych egzemplarzy i zazwyczaj, w przeciwieństwie do tradycyjnych używanych urządzeń, powinny być objęte gwarancją od sprzedającego. Zakup elektroniki refabrykowanej z zaufanego źródła to z pewnością spora oszczędność pieniędzy przy zachowaniu wysokiej jakości sprzętu.    

Na co uważać przy zakupie?

Nie zawsze można liczyć na uczciwość sprzedającego. Przy wyborze telefonu refabrykowanego należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą wskazywać na potencjalne oszustwo.    

Miejsce wysyłki

Wybieraj telefony znajdujące się bezpośrednio w magazynach dystrybutorów lub sprzedających. Co zrobić, jeśli na stronie nie ma wyszczególnionego państwa, z którego ma być wysyłany produkt? Rozwiązaniem jest sprawdzenie czasu dostawy. Długi okres, taki jak 40 dni, zazwyczaj świadczy o wysyłce z Azji, którą lepiej omijać. Częstą praktyką w krajach azjatyckich jest wykorzystywanie niskiej jakości fabrykatów - i to tyczy się również części używanych do napraw telefonów. Ponadto elektronika zamówiona np. z Chin może nie posiadać gwarancji. Takie oferty zachęcają atrakcyjnymi cenami, jednak w wielu przypadkach zakupiony produkt przestaje działać niedługi czas po zakupie, zamieniając oszczędność w marnowanie pieniędzy.    

Brak opisu wad

Oferty ze sprzętami odnowionymi powinny zawierać dokładne informacje o stanie wizualnym urządzenia i występujących mankamentach technicznych. Upewnij się, że dodane przez sprzedającego zdjęcia oddają rzeczywisty stan telefonu. Ewentualne uszkodzenia, takie jak rysy, odpryski i wgniecenia powstałe podczas użytkowania przez poprzedniego właściciela powinny być widoczne na fotografiach. Zdarza się, że oferujący umieszcza na stronie jedynie zdjęcie modelu telefonu, skopiowane z oficjalnej strony producenta. Jest to nieuczciwa praktyka, stosowana w celu ukrycia istniejących wad. 

Sprzedaż bez gwarancji

Wyłącznie naprawa z wykorzystaniem wysokiej jakości zamienników zapewnia prawidłowe działanie urządzenia. Jeśli urządzenie nie podlega żadnej gwarancji, można przypuszczać, że do jego naprawy użyto tanich części zamiennych. Kupując telefony refurbished objęte gwarancją, możesz mieć pewność, że pochodzą od sprzedawcy, który pozyskuje telefony ze sprawdzonego źródła.       

Czy Twój sprzedawca dokładnie opisuje urządzenie i zapewnia gwarancję? Jeśli tak, to nie ma powodów do obaw! Kupując telefon refabrykowany wydasz mniej, a w zamian otrzymasz produkt dorównujący nowym egzemplarzom.

Comments

Log in or register to post comments
mail-icon
Produkt dodany do ulubionych