Darmowa dostawa 24h
Darmowy zwrot do 14 dni
Kup teraz zapłać za 30 dni

Jak zrobić zrzut ekranu iPhone?

   11/23/2021 23:00:00
Jak zrobić zrzut ekranu iPhone?

Jak zrobić zrzut ekranu iPhone?

Możliwość zapisania zawartości ekranu do pliku graficznego to jedna z najpraktyczniejszych funkcji, która znajduje wiele zastosowań. Dzięki zrzutom ekranu możesz zapisać to, co aktualnie widzisz na wyświetlaczu, by np. wykonać pamiątkowe zdjęcie z rozmowy przez zoom czy Facetime, zapisać grafikę lub fragment konwersacji w mediach społecznościowych albo pokazać członkowi rodziny lub znajomemu jak przebrnąć przez kolejne ustawienia w telefonie i odnaleźć poszukiwaną funkcję. Jak wykonać zrzut ekranu, posiadając urządzenie od Apple?

iPhone i zrzut ekranu – zależnie od modelu

Opublikowany w 2017 roku iPhone X wpłynął na wiele aspektów związanych z obsługą urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo. Jednym z nich jest właśnie wykonywanie zrzutów ekranów, do którego wykorzystywany był przycisk Początek znajdujący się pod ekranem. W klasycznych modelach (iPhone SE 2020, 8, 7, 6s, 6 i starszych) równoczesne naciśnięcie przycisku odpowiedzialnego za włączanie/usypianie urządzenia oraz właśnie okrągłego Home (Początek) skutkuje wykonaniem zrzutu ekranu, który następnie pojawia się w lewym dolnym rogu. Po kliknięciu wyświetlanego okienka możesz wybrać, by został zapisany w pamięci wewnętrznej urządzenia (w Zdjęciach lub w Plikach) albo usunięty, jeśli np. nie odpowiada Ci jego zawartość.

W modelach produkowanych od 2017 roku i pozbawionych fizycznego przycisku Początek (jak iPhone X, XR, XS, 11, 12, 13), zrzut ekranu również wykonuje się kombinacją dwóch klawiszy. W tym przypadku niezbędne będzie równoczesne wciśnięcie przycisku zwiększania głośności i włączania/usypiania. Również w tej sytuacji zapisany zrzut znaleźć będzie można w programie Zdjęcia w albumie o nazwie Zrzuty ekranu.

Niezależnie więc od posiadanego modelu, tworzenie zrzutów ekranu w przypadku urządzeń działających pod kontrolą iOS jest banalnie łatwe. Po jego wykonaniu warto jedynie pamiętać o kliknięciu wyświetlanego w dolnym lewym rogu okienka i zapisaniu go w pamięci wewnętrznej. W przeciwnym razie utworzony plik nie zostanie zapisany.

Comments

Log in or register to post comments
mail-icon
Produkt dodany do ulubionych