Menu

Ogólne warunki skupu urządzeń mobilnych Luxtrade

Definicje:

Luxtrade: Luxtrade II sp. z o. o. (dawniej: Luxtrade sp. z o. o. sp. k.) z siedzibą w Pszczynie (Polska, woj. Śląskie, gm. Pszczyna) przy ul. Rybnickiej 13.

Sprzedający: osoba fizyczna sprzedająca urządzenie.

Urządzenie: oferowany do sprzedaży Luxtrade telefon komórkowy, laptop, tablet, albo zegarek (lub kilka takich przedmiotów sprzedawanych jednocześnie).

Grade: opisane w punkcie 4 kryterium opisujące stan urządzenia, które Luxtrade przypisało do jego stanu wizualnego, technicznego i użytkowego.

 1. Sprzedający oświadcza, że:

A. jest prywatnym sprzedawcą (osobą fizyczną) z siedzibą w UE i posiada wymagany prawnie wiek pozwalający na zbycie urządzenia;

B. ma pełną zdolność do czynności prawnych (w szczególności rozumie się w rozumieniu prawa krajowego;

C. jest właścicielem sprzedawanego urządzenia, ma pełne prawo do jego sprzedaży, a rzecz ta nie jest obciążona prawami osób trzecich, w szczególności nie jest przedmiotem zastawu, zastawu rejestrowego, lub nie jest w stosunku do tej rzeczy prowadzone postępowanie upadłościowe, albo egzekucyjne;

D. dane dotyczące jego informacji bankowych są zgodne ze stanem faktycznym. Sprzedawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za błędy dotyczące jego deklarowanych informacji bankowych.

E. deklaruje, że Luxtrade może bez dodatkowych zgód zbadać sprzedawane urządzenie pod kątem brakujących części lub uszkodzeń. Sprzedający przyjmuje do wiadomości, że może to oznaczać fakt fizycznego otwarcia pokryw urządzenia. Luxtrade nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje prawne z tym związane – w szczególności te wynikające z utraty uprawnień wynikających z gwarancji, lub praw podobnych.

 1. Dostarczenia urządzenia do wskazanego miejsca:

A. Przed wysłaniem urządzenia Sprzedający czyści pamięć urządzenia, przywraca go do ustawień fabrycznych i usuwa wszelkie blokady.

B. Luxtrade dostarcza etykietę przy pomocy której Sprzedający może wysłać rzecz we wskazane w umowie miejsce. Luxtrade ponosi odpowiedzialność jedynie za skutki wynikające z faktu wygenerowania wadliwej treści etykiety.

C. Sprzedający ponosi wyłączną odpowiedzialność za dostarczenie urządzenia do wyznaczonego przez Luxtrade punktu. Luxtrade w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za skutki działania firmy kurierskiej wynikające z uszkodzenia, lub utraty, która dostarcza przesyłkę we wskazany w umowie punkt.

D. Na Sprzedającym ciąży obowiązek wysłania przesyłki z deklarowaną zawartością. Luxtrade nie ponosi odpowiedzialności za wysłane akcesoria, w szczególności kable, pudełka, słuchawki czy etui. Sprzedający przyjmuje do wiadomości, że akcesoria te zostają trwale zniszczone w razie ich nadesłania, w szczególności nie przysługuje za nie dodatkowa zapłata.

 1. Procedura oględzin, wyceny i finalnej sprzedaży urządzenia:

 1. Sprzedający wysyła urządzenie na wskazany przez Luxtrade adres wg. przedstawionych powyżej zasad.

 2. Luxtrade dokonuje oględzin zewnętrznych i wewnętrznych urządzenia, bada jego stan i określa dokładna wartość urządzenia w terminie 2 dni roboczych od otrzymania przesyłki z deklarowaną zawartością.

 3. Zamówienie sprzedażowe obowiązuje przez 15 dni kalendarzowych od chwili ich złożenia. Po wskazanym okresie przestaje ono obowiązywać. We wskazanym czasie Sprzedający podejmuje ostateczną decyzję o sprzedaży urządzenia.

 4. Luxtrade dokonuje płatności na wskazane konto bankowe w terminie 24 godzin od chwili akceptacji zamówienia sprzedażowego przez Sprzedającego.

 5. Z chwilą dokonania płatności własność urządzenia zostaje przeniesiona ze sprzedawcy na Luxtrade. Możliwe jest anulowanie transakcji w dowolnym czasie przed sprzedażą urządzenia.

 6. W przypadku ostatecznej braku zgody na sprzedaż urządzenia Luxtrade odeśle go po opłaceniu kosztów wysyłki przez Sprzedającego.

 1. Kryteria szacowania wartości urządzenia:

 1. Luxtrade zapłaci wskazaną wg. umówionych warunków cenę, jeśli jest ono w podanym przez Sprzedającego stanie. Jeśli urządzenie jest w lepszym stanie, lub cechuje się wyższymi parametrami niż podane, Sprzedający może otrzymać dodatkowa płatność i analogicznie, jeśli stan lub parametry są gorsze od podanych, płatność może być mniejsza. Ostateczną decyzję o sprzedaży podejmuje Sprzedający, po konsultacji elektronicznej, lub telefonicznej (potwierdzonej elektronicznie) z Luxtrade.

 2. Kryteria oceny stanu urządzenia ///AO///:

Jeżeli Produkt jest sprawny:

 • Włącza się, wyłącza i ładuje

 • Ekran działa, nie jest odbarwiony ani zaznaczony, nie pojawiają się żadne plamy

 • Ekran, pokrywa baterii i tylna pokrywa nie są odłączone

 • Ekran dotykowy działa dobrze bez żadnych problemów technicznych

 • Ma baterię (nie napompowaną), pokrywę i szufladę na kartę SIM

 • Touch ID/Face ID działa

 • Nie został uszkodzony przez ciecz

 • Działają Wi-Fi, bluetooth i sieć

 • Działają mikrofon, kamery i głośniki

Jeśli produkt nie działa:

 • Nie włącza się

 • Nie można nawiązać ani odebrać połączenia

 • Ekran dotykowy nie działa (w całości lub w części)

 • Ekran ma jeden lub więcej martwych pikseli

 • Brakujące elementy (bateria, etui, właz karty SIM itp.)

 • Co najmniej jeden element nie działa: Wi-Fi, klawisze, klawiatury, mikrofon itp.

Ekran/obudowa:

 • Bardzo dobry/a : Kilka słabych śladów zużycia, niewidocznych z odległości 8 cali. Brak pęknięć i wgnieceń

 • Dobry/a : Widoczne ślady zużycia, w tym głębokie zadrapania i/lub wgniecenia na zewnętrznej stronie urządzenia, które nie wpływają na jego funkcjonalność. Brak pęknięć.

 • Uszkodzony/a : Przedmiot ma jedno lub więcej pęknięć na ekranie i/lub z tyłu przedmiotu, które nie wpływają na jego funkcjonalność.

 1. Dodatkowe zastrzeżenia umowne:

 1. W przypadku braku dyspozycji Sprzedającego co do odesłania urządzenia, na którego sprzedaż nie wyraził zgody, lub nieopłacenia przesyłki i jednoczesnym braku dyspozycji co do dalszego losu urządzenia, poczytuje się to za jego porzucenie, jego własność przechodzi na Luxtrade po 60 dniach bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.

 2. Po dokonaniu płatności przez Luxtrade, Sprzedający traci prawo do żądania zwrotu urządzenia.

 3. Miejscem wykonania umowy jest miejsce głównej siedziby Luxtrade. Prawem właściwym w procesie sprzedaży urządzenia jest prawo polskie.

 4. Sądem właściwym do rozpatrywania ewentualnych sporów wynikających z procesu sprzedaży urządzenia jest sąd właściwy ze względu na główną siedzibę Luxtrade. Przed skierowaniem sprawy na drogę sądową, strony podejmą próbę ugodowego rozwiązania sporu. Luxtrade może zaproponować pozasądowy sposób rozwiązywania sporu (arbitraż, mediację).

Kupuj taniej, ekologiczniej i wybieraj odnowione!

Odnowiona elektronika to doskonała alternatywa dla nowych urządzeń.

Każdy produkt z naszej oferty jest w 100% sprawny, atrakcyjny wizualnie i zawsze z gwarancją do 2 lat. Wybierając odnowione urządzenia z Luxtrade otrzymujesz wszystkie zalety nowego sprzętu za dużo niższą cenę i jednocześnie dbasz o dobro naszej planety.

Zalety Luxtrade

100% bezpiecznie

Każde urządzenie przechodzi rygorystyczne testy sprawności

Do 24m gwarancji

14 dni na zwrot i nawet 24 miesiące gwarancji

Do 40% taniej

Zyskujesz wszystkie zalety nowego telefonu za dwukrotnie niższą cenę

Ekologicznie

Kupując u nas sprawiasz, że świat jest bardziej ekologiczny

100% bezpiecznie

Jesteśmy największą Polską firmą w branży recommerce, z własną siecią sklepów stacjonarnych. Działamy od 2017 roku i zaufało nam już ponad 100.000 zadowolonych klientów. Wszystkie urządzenia Luxtrade pochodzą wyłącznie z legalnych źródeł europejskiej dystrybucji, są dokładnie sprawdzane i testowane przez zespół wykwalifikowanych ekspertów. Wysyłamy je z polskich magazynów, co zapewnia szybki czas dostawy i bezpieczeństwo transportu. 

100% bezpiecznie

Do 24m gwarancji

Jesteśmy przekonani co do wysokiej jakości naszych telefonów, dlatego do każdego smartfona z Luxtrade dołączamy rozszerzoną gwarancję nawet do 24 miesięcy.

Wiemy, że telefon to niezbędne urządzenie, dlatego naprawy gwarancyjne dokonujemy tak szybko jak to możliwe.

100% bezpiecznie

Do 40% taniej

Kupując w Luxtrade oszczędzasz do 40% względem nowego urządzenia, przy zachowaniu najwyższej jakości oraz sprawności technicznej. 

Otrzymujesz w pełni sprawny i atrakcyjny wizualnie sprzęt, nowe modele topowych marek nawet 1500 zł taniej. 

100% bezpiecznie

Ekologicznie

Na naszej planecie jest prawie tyle samo telefonów, ile ludzi. Wymieniamy telefony średnio raz na dwa lata, co znacznie odbija się na środowisku naturalnym. 

Wyborem zakupu używanej elektroniki przyczyniasz się do ochrony środowiska, dajesz drugie życie urządzeniom i redukujesz ilość elektroodpadów. Wspólnie zadbajmy o lepszą przyszłość dla naszej planety.

100% bezpiecznie
mail-icon
Zapisując się na newsletter, akceptujesz naszą  Politykę Prywatności. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję newslettera.
Produkt dodany do ulubionych